Co jsme vyhrabali....

07.11.2011 22:53

První volejbalové soustředění v srpnu 1983 ve Frymburku.

Vedoucími a trenéry byli Jan Vobr a Jana Havelková.

 

Náplní soustředění byly tréninky, testy, míčové hry, turistika i táborák.

 

Družstvo tvořily: Andrea Adamcová, Jana Bělecká, Saša Bláhová, Soňa Dobiášová, Radka Frčková, Lída Gallistlová, Dagmar Jakešová, Eva Jalovecká, Veronika Jílková, Ivana Kalkušová, Ingrid Kamlachová, Magda Kohoutová, Eva Kollmannová, Šárka Koubová, Pavla Kuchařová, Iveta Maliková, Michaela Pešková, Kateřina Slavíková, Eva Vlčková, Jana Vlčková.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Tehdejší době odpovídá, že činnost musela být pod hlavičkou Pionýrské organizace. Kromě volejbalu se tedy také musely vymýšlet a plnit závazky, musely se plnit podmínky Výchovného systému, Odznak zdatnosti, chodilo se na brigády a na další pionýrské akce. Již v té době byly ovšem udržovány i sportovní kontakty s partnery z Německého Sonnebergu.

Soustředění Frymburk 1984, vedoucí Jana Havelková, Jan Vobr, Jana Součková.


nejmladší, starší a nejstarší družstvo

 

 

V roce 1985 proběhlo soustředění ve sportovním areálu v Nové Bystřici pod vedením Zdeňka Přívratského, Jany Součkové, Jana Vobra a Dalibora Cardy. Ve školním roce přibyl jako trenér ještě Břetislav Kalendovský, později i Pavel Podruh.

Zimní prázdniny 1985 - Přerov - 5. místo v republice.Pátou třídou to začalo a zlatou medailí to končí

Na konci čtvrté třídy jsme plnily volejbalové testy. Úspěšně je z nás splnilo dvacet. V září nás zařadili do třídy 5.B a "béčko" se s námi táhlo až do deváté třídy. Naše tréninková náplň byla tehdy celkem jednoduchá. Soustředily jsme se převážně na fyzickou kondici, i když s míčem jsme uměly už také dobře zacházet. Uprostřed roku jsme začaly pinkat. Od té chvíle se většina z nás rozhodla, že volejbalu zasvětí celý život. Prokousaly jsme se mnoha úskalími až k prvnímu turnaji, tenkrát jsme byly hrozně nadšené, protože jsme poprvé oblékly dresy. Náš první turnaj se konal 16.3.1995 v Českém Krumlově. Chodily jsme právě do šesté třídy.
Potom přišel 5.4.1995 velký úspěch na Velikonočním turnaji ve Znojmě. V silné konkurenci deseti družstev z Čech, Moravy a Slovenska jsme v souboji o třetí místo zdolaly Malacky 2:0. 7.1.1996 jsme se chystaly na turnaj do belgického města Oud-Turnhout, kde následoval další velký úspěch. V turnaji hrálo deset družstev. My jsme se do finále probojovaly bez porážky. O první místo nás připravilo družstvo Antonius Kärcher Herentals po tvrdém boji 2:0, po setech 15:9, 15:13. Celkově jsme obsadily velmi pěkné druhé místo.
Stále populárnějším se stával minivolejbal, ve kterém jsme měly obsazení tří družstev. I zde jsme ukázaly, co nás trenér naučil a na turnaji 20.4.1996 v Českém Krumlově jsme skončily na 1.,2. a 4. místě. Na podzim 2.11.1996 se u nás v Českém Krumlově konal mezinárodní turnaj. Pozvání přijala družstva z Horních Rakous, Belgie, Slovinska, Českých Budějovic a Jihlavy. Z osmi celků náš tým obsadil 3. místo. Zlato vybojovaly hráčky Vltavy České Budějovice. Potom následovalo několik menších turnajů, ve kterých jsme se držely na předních místech. V soutěži "Pohár tří krajů" jsme po několika kolech vedly. Na finále 10.5. v Českých Budějovicích jsme získaly druhé místo.
Po odchodu některých děvčat nás zůstalo čtrnáct a celou další sezónu jsme makaly v Krajském přeboru, kde jsme nakonec zvítězily. Dostaly jsme se na finále do Hradce Králové, které se konalo ve dnech 8.-10.5.1998. Vítězství nám totiž uteklo o směšné tři body. Ve skupině o 5.-8. místo jsme skončily sedmé z celé České republiky.

Náš největší úspěch následoval o deset dní později. 19.5.1998 ve 24 hodin jsme byly připraveny na cestu do belgického města Zoersel. Po cestě jsme měly velké potíže s autem, ale i tak jsme do Zoerselu dorazily vpořádku. Že jsme skvělá parta a že se umíme podržet, se ukázalo, když jsme se mezi dvanácti družstvy dokázaly prokousat bez porážky až do finálového zápasu o první místo. Ve finále jsme se utkaly s čerstvým mistrem Belgie A.I.F Thimester. Tyto dva sety byly největší bitvou naší dosavadní kariéry. Za přispění domácích fanoušků jsme mistry porazily. Naše zlaté medaile byly krásným zakončením našeho působení na Základní škole Za Nádražím.


stojící zleva - Iva Brčáková, Pavla Bartoňová, Marika Pupakisová, trenér Zdeněk Přívratský, Jitka Guttwirthová, Adéla Taláková, Václava Mileševičová
sedící zleva - Veronika Vávrová, Kateřina Lovčíková, Zuzana Poláčková, Marie Hronková, Hana Přívratská, Petra Břicháčková,
zleva leží - Michaela Adlerová, Alena Brožová.


červen 2000
Naše družstvo se skládá z mnoha hráček, 4 hlavní hráčky z 8.C jsou Klára Grabcová, Dana Klabouchová, Eva Kalkušová a Lucie Černá. Dále jsou tam hráčky ze 7.tříd, ze 7.B to jsou: Lenka Grycová, Veronika Machová, Petra Dušáková, Iveta Závodská, Pavlína Svojšová, Zuzana Horváthová a Vlaďka Podaná. Ze 7.C Klára Vašková, Pavlína Svobodová, Veronika Marková, Markéta Kotková, Romana Bédiová a Darina Růžičková.

Základní sestavu ale netvoří všechny tyto dívky, tvoří jí jenom ty hodně dobré. Na vícedenní turnaje jezdilo 12 dívek a ty jsou: Klára G., Dana, Eva, Lucie, Lenka, Klára V., Pavlína Svobodová, Petra, Markéta, Veronika, Romana a Vlaďka. A tyto dívky jezdily pouze na jeden zápas, který byl poblíž našeho kraje: Eva, Klára G., Lucie, Pavlína Svob., Lenka, Klára V., Verča a Romana. A samozřejmě nikde nechyběli trenéři Jana Beerová, Jan Vopat a Jan Vobr.


V září 2001 se naše volejbalistky s doprovodem zúčastnily zájezdu do kanadského Hamiltonu, kde reprezentovaly na turnaji Českou republiku mezi 32 státy z celého světa a z 57 měst. Naše děvčata skončila na druhém místě za slovenskou Bratislavou a domů vezla stříbrné medaile.


Jako každoročně, i na konci prázdnin v roce 2001, odjížděla na své soustředění, tentokrát do Brloha. Pokud to počasí dovolí, jedou děvčata tam i zpátky na kolech. Tentokrát to byla díky počasí cesta opravdu dobrodružná.


Boček, Vopat, 6.C - 2001-02


starší žákyně